Κ-19: Ολυμπιακός – ΑΟΞ 3-0

Δεν τα κατάφερε η Κ-19 του ΑΟΞ  για την 22η αγωνιστική του Πρωταθλήματος SuperLeague Κ-19 και έχασε στο δημοτικό γήπεδο του Ρουφ με αντίπαλο την αντίστοιχη του Ολυμπιακού με 3-0.

Ο Ολυμπιακός σκόραρε δύο φορές με πέναλτι στο 31 και στο 38ο λεπτό και άλλη μία στην επανάληψη στο 48ο λεπτό.

Η ομάδα μας είχε ένα δοκάρι με τον Τσιπούρα στο 20ο λεπτό όμως από το 42΄ έπαιζε με δέκα παίκτες καθώς ο διαιτητής του αγώνα  απέβαλε τον Τενεκέ στο 42ο λεπτό.

Οι νεαροί παίκτες μας έχασαν ευκαιρίες με τους Τσίπουρα και Κοτόπουλο όμως δεν κατάφεραν να σκοράρουν.

ΑΟΞ Κ-19: Στεπάνοβιτς, Μανίσογλου, Μπάκος (65′ Καρατλίδης), Τενεκές, Νιαζήφογλου, Πιτσόλης, Αλεξανιάν (55′ Πλατσιώτας), Παπαδόπουλος, Τσιπούρας, Ιωακειμίδης (60′ Μάρκου), Κοτόπουλος.